درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 615344
رتبه:1
376
1857
845
11425
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش سه

تاریخ 13 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 354

انتقادهایی که به پادویش وارد است به همراه پیشنهاد

اما می رسیم به قسمت انتقادهایی که به پادویش وارد است و البته این حاصل تحلیل ها و انتقادهایی است که کاربران طی سالهای سال بر پادویش از سال 2013 داشته اند تا امسال که ما این مطلب را می نویسیم و بعضا منطقی هستند و قابل تامل ، سعی می کنیم عادلانه در خصوص همه انتقادات و پیشنهاداتی که در خصوص این محصول در فضای اینترنت وجود دارد نظراتمان را ارائه کنیم بنابراین با ما باشید با انتقادها و پیشنهادها که قطعا هدفشان تخریب نیست و بر اساس مدرک و سند ارائه می شوند :

نداشتن قسمت خط مشی حریم خصوصی یا Privacy Policy و مسائل حقوقی

تقریبا همه آنتی ویروس های بزرگ دنیا قسمتی به نام خط مشی یا Policy حفظ حریم خصوصی یا Privacy را درون خودشان یا وب سایتشان دارند که به کاربر اعلام می کنند که در خصوص حریم خصوصی و عدم افشای اطلاعات آنها مسئول هستند و این یک چیز کاملا عادی و مرسوم است و به نظر من در قسمت License Agreement ای که موقع نصب پادویش بصورت فارسی ارائه می شود نیز حداقل می توان یک پاراگراف در خصوص حفظ حریم خصوصی کاربر توضیحات ارائه کرد و پادویش را مسئول دانست ، همین یک مورد اصلا مورد کوچکی نیست به شخصه به دلیل عدم وجود چنین Policy ای از سوی شرکت تولید کننده پادویش در استفاده کردن از این آنتی ویروس مردد شدم ، در کشوری که صبح تا شب بحث جاسوسی و نرم افزارهای مخرب و ... وجود دارد یک محصول وطنی بایستی به من در خصوص حریم خصوصی اطمینان بدهد ، برای مثال می توانید به لینک های زیر که نمونه ای از این نوع Policy ها هستند مراجعه کنید :

https://www.bitdefender.com/site/view/legal-privacy.html
https://www.mcafee.com/us/about/legal/privacy.aspx
https://www.avira.com/en/general-privacy/
https://www.avg.com/en-ww/privacy/
https://www.avast.com/privacy-policy/
https://www.eset.com/int/privacy/
https://www.symantec.com/privacy/ 

اضافه شده در تاریخ ششم اردیبهشت 1397 برای تکمیل موضوع

اصلاحیه :::: با توجه به ارتباطی که مسئول فنی و مدیرعامل محترم شرکت پادویش ( امن پرداز ) با بنده داشتند بحث حریم خصوصی به آدرس زیر در وب سایت درج شده است و در خصوص حفظ حریم خصوصی نیز به کاربر اطلاع داده شده است ، متن پیام عینا ارسال شده است :

سلام آقای مهندس ، بنده نفیسی هستم، مدیر فنی پادویش.خواستم از شما به خاطر زحماتی که در تهیه مطلب در مورد پادویش کشیده بودید تشکر کنم. نقد شما هم دقیق و هم منصفانه، سازنده و موجب دلگرمی بود. تلاش تیم پادویش همیشه انجام یک کار مفید و درخور برای کشورمان بوده، و امیدواریم بتونیم پاسخگوی لطف و اعتماد هموطنانی مثل شما باشیم که البته کار سختی است...اجازه می خواهم یکی دو نکته را عرض کنم:
1) در مورد حریم خصوصی ما در سایت امن پرداز صفحه زیر را داریم که سیاست های ما را توضیح داده است:
 https://www.amnpardaz.com/page.php/fa/1
که البته بیشتر معطوف به سایت است، ولی در توافقنامه کاربری هم توضیحاتی در بخش شبکه ابری در مورد اطلاعات جمع آوری شده و هدف از آن و نحوه غیر فعالسازی آن آمده است.
2) در خصوص گواهی avtest مطالب صحیحی را فرمودید که بنده قبول دارم. البته دوستان بازرگانی هم حرف هایی در این زمینه دارند...اما چند نکته هست که گفتن لپ کلام را برای کاربر عادی سخت می کند و باعث شده ما به طور خلاصه بخش 100% را اعلام کنیم: مواردیکه avtest به ما رتبه نداده، باز هم با مکانیزم های ضدباجگیر جلوگیری شده و اطلاعات کاربر به طور کامل بازگردانده شده است. این مطلب در گواهی نیز ذکر شده، ولی در این باره دعوت می کنم این تاپیک تالار را بخوانید که در آن توضیحاتی داده ام:
https://forum.amnpardaz.com/viewtopic.php?t=1796
3) در خصوص فایلهای فشرده، این فایلها پویش می شوند (اگر پسورد نداشته باشند😊) و تنظیمات عمق و نحوه پویش در بخش تنظیمات پادویش، بخش پویشگر قرار دارند.
4) سایر موارد و پیشنهاد هایی که داشتید نیز به روی چشم می گذاریم و در حدی که امکان داشته باشد انشالله انجام خواهیم داد.

باز هم از شما و وقت و دقتی که گذاشتید بسیار متشکرم.

  • نکته ::::: همینکه اینقدر پیگیری و پاسخگویی از تیم پادویش وجود دارد که مطلب را کاملا درک کرده و ایرادها را قبول می کنند و منطقی برای پیشرفت محصولشان تلاش می کنند دنیایی در این کشور ارزش دارد ، ایراد مربوط به حریم خصوصی و عمق اسکن تا حدود زیادی برطرف شده است و همچنین گزارش AV-Test هم با دلیل منطقی پاسخ داده شد ، طبیعی است که برای مباحث بازرگانی بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا فقط از موفقیت های خودشان صحبت می کنند نه از ضعف ها ، برای مثال حتی خودروهای لوکس دنیا در گزارش های جهانی خودشان فقط تعداد موارد مثبت خودرو را اشاره می کنند و به نمره های منفی هیچ اشاره ای نمی کنند که کاملا در حوزه بازرگانی منطقی است و پاسخ پادویش هم از این لحاظ قابل قبول است.

انحصار و دارا بودن شائبه رانت دولتی

خوب قبلا گفتم که تبلیغ آنتی ویروس پادویش را از سردار جلالی رئیس محترم سازمان پدافند غیرعامل کشور در شبکه ششم سیما بصورت تصادفی دیدم اما جالب اینجا بود که بعد از آن نامه ها و ابلاغیه هایی به اکثر سازمان های دولتی ایران ارسال شد که استفاده از این آنتی ویروس را الزام می دانست و اجبار به استفاده از این آنتی ویروس می کرد . خوب قضاوت با کاربران محترم ، جناب مهندس حسینی مدیر عامل محترم شرکت تولید کننده محصول پادویش در گروه هایی که در آنها عضو هستند همیشه اعلام کرده اند که رانتی در کار نیست و صرفا به خاطر خوب بودن بسیار زیاد محصول پادویش است که دیگران عاشق استفاده از آن هستند !!! جناب مهندس حسینی عزیز با تمام احترامی که برای شما و مجموعه پادویشی که در این مقاله تحلیل می شود این استدلال شما برای کارشناسان درجه یک امنیت کشور و البته سایر تولید کنندگان نرم افزارهای داخلی تقریبا غیرقابل قبول است !! کجا دیده اید در این کشور گل و بلبل از یک پروژه بومی خوب یا یک کار خوب مسئولین دولتی حمایت کنند ؟ بگذریم ....

در این خصوص قضاوت با کاربران اما اگر رانتی در کار باشد قطعا باعث کاهش اعتماد عمومی نسبت به این محصول می شود. به همین دلیل با توجه به اینکه ایمان دارم این محصول یک محصول خوب و تماما بومی است پیشنهاد می کنم از مسئولین دولتی درخواست کنید در نامه ها و ابلاغیه های خودشان به جای اجبار به استفاده در کل مجموعه یک قسمت مشخص یا قسمت های حساس سازمانی ، برای مثال قسمت امور مالی یا استفاده در 30 درصد شبکه را در یک سال تست کنند و با عملکرد آنتی ویروس های مشابه خارجی مقایسه کنند . من از این مورد بسیار ناراحت می شود که دانشجویان و مسئولین فناوری اطلاعاتی که در سراسر کشور با بنده ارتباط دارند در خصوص این آنتی ویروس و اجبار به استفاده از آن دائما از من سئوال می کنند و من همیشه دوست دارم که با منطق با این قضیه روبرو بشویم ، دوست نداریم که برای محصولات شرکت شما اتفاق هایی مثل آنچه برای UTM ها و محصولات بومی مثل ایمن و ققنوس رخ بدهد !!! فراموش نکنید که همین مسئولین IT و کارشناسانی که استفاده برای آنها اجبار می شود اگر به محصول شما اعتماد کامل بکنند باعث می شوند شما در بازار عمومی مردم ( گوشی ها و PC ها و تبلت ها و ... ) جلب اعتماد کنید. خوب قطعا درآمد زیاد از عامه مردم می تواند به مراتب بسیار بیشتر از درآمد از سازمان ها باشد ، و مردم چیزی جز اعتماد و اعتماد و اعتقاد نمی خواهند و اگر در خصوص پیشنهاد یک آنتی ویروس از متخصصین سئوال شود هیچوقت محصول اجباری را به کسی که حق انتخاب دارد توصیه نمی کنند....

ادامه دارد ...

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان
1 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 1 : مدیریت VM با AutoVM
2 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 2 : مجازی ساز بومی PVM
3 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 3 : ریموت دسکتاپ فرادسک
4 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش یک
5 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش دو
6 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش سه
7 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش چهار
8 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش پنج
9 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش شش
10 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش هفت
11 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش هشت
12 معرفی نرم افزارهای بومی ایران قسمت 4 : آنتی ویروس پادویش نه
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید