درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   محمد نصیری
   امتیاز: 579164
   رتبه:1
   367
   1663
   802
   10674
   محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

   ویدیوهای پیشنهادی

   نصب و اجرای هانی پات پایتونی شامل سرویس های Telnet , ftp , VNC
   نصب و اجرای هانی پات پایتونی شامل سرویس های Telnet , ftp , VNC
   مدرس: Nima karimi
   8,000 تومان
   شناسایی آسیب پذیری در هدر مربوط به Web Server با استفاده از ابزار ShCheck
   شناسایی آسیب پذیری در هدر مربوط به Web Server با استفاده از ابزار ShCheck
   مدرس: Nima karimi
   6,000 تومان
   شناسایی و تست نفوذ آسیب پذیری Sql Injection با استفاده از ابزار SQLMap
   شناسایی و تست نفوذ آسیب پذیری Sql Injection با استفاده از ابزار SQLMap
   مدرس: Nima karimi
   6,000 تومان
   شناسایی سیستم عامل با استفاده از ابزار Pof
   شناسایی سیستم عامل با استفاده از ابزار Pof
   مدرس: Nima karimi
   5,000 تومان
   شناسایی SubDomain های یک دامنه با استفاده از ابزار Sublist3r
   شناسایی SubDomain های یک دامنه با استفاده از ابزار Sublist3r
   مدرس: Nima karimi
   7,000 تومان
   اجرای حمله Man In The Middle به صورت اتوماتیک با استفاده جدیدترین ابزار با نام Bettercap
   اجرای حمله Man In The Middle به صورت اتوماتیک با استفاده جدیدترین ابزار با نام Bettercap
   مدرس: Nima karimi
   6,000 تومان
   آشنایی با ابزار فوق العاده D-Tect برای شناسایی آسیب پذیری های XSS , Sql injection , Wordpress و انجام Port scan
   آشنایی با ابزار فوق العاده D-Tect برای شناسایی آسیب پذیری های XSS , Sql injection , Wordpress و انجام Port scan
   مدرس: Nima karimi
   8,000 تومان
   شناسایی آسیب پذیری ها وب و تنطیمات نادرست در فایل php.ini در وب سرور Apache
   شناسایی آسیب پذیری ها وب و تنطیمات نادرست در فایل php.ini در وب سرور Apache
   مدرس: Nima karimi
   8,000 تومان
   آشنایی با مکانیزم کاری سویچ و انجام حمله MAC Flooding بر روی آن در نرم افزار GNS3
   آشنایی با مکانیزم کاری سویچ و انجام حمله MAC Flooding بر روی آن در نرم افزار GNS3
   مدرس: Nima karimi
   7,000 تومان
   ترفند اجرای برنامه هایی که نیاز به دسترسی admin دارند ، روی کاربران با دسترسی محدود
   ترفند اجرای برنامه هایی که نیاز به دسترسی admin دارند ، روی کاربران با دسترسی محدود
   مدرس: mirsamadzadeh
   10,989 تومان

   معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش نهم )

   تاریخ 7 ماه قبل
   نظرات 13
   بازدیدها 328

   قرار دادن Hash های کلیه محصولات در قسمت دانلود ها


   اگر به قسمت دانلود های وب سایت پادویش مراجعه کنید صرفا فایل Update آنتی ویروس که پسورد اجرایی هم برای سیستم ندارد دارای Hash برای بررسی Integrity دانلود است !!! این خودش برای من جای تعجب دارد زیرا معمولا فایل های نهایی اجرایی برای اینکه آلوده نباشند در کنار آنها Hash قرار می گیرد نه اینکه فایل اصلا پسوند قابل اجرا و مفهومی نداشته باشد !! بگذریم پیشنهاد می کنیم که حتما برای سایر فایل های اجرایی این قسمت نیز Hash های مورد نظر را قرار بدهید که حداقل دوستانی که در وب سایت های دانلود ایران پادویش را برای دانلود قرار می دهند در آن دستکاری نکنند که محصول تبلیغاتی خودشان را خوشنام و پادویش را بدنام کنند !! به هر حال هرگونه احتمالی برای تخریب توسط این وب سایت ها را باید بدهید چون نان برخی از آنها از فروش آنتی ویروس است !!

   لذت ها و نوآوری های که از استفاده از پادویش خواهید برد


   ترجیح می دهم نتیجه گیری نهایی در خصوص پادویش نداشته باشم اما بصورت خلاصه در استفاده از پادویش احساس اعتماد را تا حدود زیادی به دست آورده ام و قطعا یکی از 5 آنتی ویروسی که در سیستم ها دارم را به پادویش تغییر خواهم داد ، در خصوص پشتیبانی از محصول پادویش باید بگویم که در ابتدا می خواستم در خصوص اینکه در وب سایت پادویش پشتیبانی بی نظیر عنوان شده است نقد کنم که با بررسی هایی که انجام دادم و تست هایی که کردم و جواب گرفتم در یک کلام می گویم که پشتیبانی پادویش واقعا بی نظیر است ، شما آنقدر پشتیبانی می شوید که تا به حال تصوری از پشتیبانی نداشته اید !! با حوصله بودن ، منطقی بودن ، انتقاد پذیر بودن ، یعنی در طی 5 سال یکبار هم نشد که پشتیبانی پادویش با لحن غیرمنطقی با کاربر صحبت کند حتی در بسیاری از موارد که توهین به پادویش بوده است ، پشتیبانی آنلاین بسیار عالی ، پشتیبانی تلفنی و حتی وب سایت تخصصی و تالار گفتمان آنها نیز از نظر من هم در پشتیبانی در ایران بی نظیر است در یک کلام ، این پشتیبانی عالی خودش باعث به وجود آمدن اعتماد زیاد به این آنتی ویروس از جانب حداقل من یکی می شود ، چه بسا ما آنتی ویروس هایی در ایران داریم که آمریکایی هستند و قطعا در ایران نمایندگی ندارند اما با توجه به پشتیبانی خوبی که سرویس دهنده در ایران دارد اعتماد کاربران را جلب کرده است .

   هر جایی انتقادی از پادویش شده است در کمال تعجب از یک سرویس ایرانی ( نسل این نوع سرویس ها رسما منقرض اعلام شده بود ) در سریعترین زمان ممکن ، مشکل توسط تیم فنی پادویش بررسی و سرویس یا امکانات جدید با توجه به انتقادات به پادویش اضافه شده بود و البته می شود و این یعنی نرم افزار روی هوا نیست و یک تیم دائما در حال توسعه آن هستند و مشکلاتش را روز به روز برطرف می کنند . این آنتی ویروس از نظر من سبک است و در چند سیستم تست شده است ، مکانیزم تله گذاری برای باج افزارها از نظر من جذاب است ، پادویش از نظر من به هیچ عنوان ابزار جاسوسی نیست ، از این بابت طی یک هفته تجریه و تحلیل فایل های ورودی و خروجی به سیستم به نتیجه قابل قبولی رسیدم هر چند خیلی ها دوست دارند در این خصوص بیشتر پادویش را خراب کنند اما به نظرم با اضافه شدن قسمت حریم خصوصی بسیار این مورد کمرنگ تر می شود. در خصوص بحث جاسوسی و ابزارهای جاسوسی فارغ از بحث پادویش مفصل صحبت خواهیم کرد . مستندات آموزشیو پشتیبانی پادویش در حد مطلوب و به زبان ساده فارسی است و یکی دیگر از فاکتورهای مثبت پادویش امکان نصب روی دستگاه های متنوع است ، به نظرم اینکه خیلی از فروشندگان آنتی ویروس های خارجی که بحث مقایسه این آنتی ویروس با آنتی ویروس های بزرگ دنیا را داشتند و خیلی هم مصر بودند که پادویش از آنها ضعیف تر است باید باعث افتخار پادویش باشد زیرا با بهترین ها باید مقایسه شود تا روزی بهترین باشد.

   حاشیه ها و خلاص


   پادویش باید سعی کند بیشتر به فکر بازار عام مردم باشد زیرا این بازار بزرگتر و گسترده تر است و با جلب اعتماد عمومی به کمک فعالان و منتقدین خوش نیت سایبری می تواند خیلی خیلی بیشتر از فروش سازمانی درآمد داشته باشد . اینکه پادویش با همکاری پارس آتنا دژ که محصولات کسپراسکی را در کشور توزیع می کند همکار شده و از شبکه توزیع آن استفاده می کند بسیار کار مثبتی است ، یعنی از یک شبکه موجود و با پتانسیل برای جلب اعتماد استفاده کرده است . مقایسه پادویش و پراید خیلی مسخره است !! درست است که در مورد بحث رانت صحبت کردیم اما لامبورگینی را شما نمی توانید از مرز وارد کنید اما می توانید آنتی ویروس قوی سازمانی خارجی آنلاین خریداری کنید این مقایسه به نظر من اصلا استدلال فنی ندارد ، اگر قرار باشد انحصار به وجود بیاید که نمی تواند در چنین حوزه ای به وجود بیاید مقایسه کردن آن با پراید از نظر من بسیار بی منطق است ، البته این را باید در نظر بگیرید که چه کسانی بیشترین انتقاد و حمله را به پادویش دارند ، شاید بیشتر از 95 درصد پست ها بر علیه پادویش بوده است که اکثرا خودشان تجارتشان را در خظر می دیده اند اما 5 درصد واقعا انتقادهای سازنده ای از پادویش داشته اند.پادویش نه شید ، نه ایمن و نه آنتی ویروس های مسخره دیگر فارسی شده است ، پادویش پادویش است و یک آنتی ویروس کاملا ایرانی است با افتخار می گوییم اولین آنتی ویروس تماما ایرانی ، پادویش می تواند باعث جلوگیری از خروج بسیاری از نخبگان واقعی ( نه اینهایی که نخبگی رو می خرند ) در حوزه امنیت اطلاعات شود و کم کم در حوزه های پیشرفته تر امنیتی نیز ورود کند.

   حمایت از پادویش به نظر من باید بصورت حداقل ارائه خدمات مالی یا وام ها و تسهیلات کلان به این شرکت باشد و ارسال ابلاغیه و نامه های اجبار برای استفاده از این محصول روش درستی برای ترغیب مردم برای نصب پادویش نیست و تنش ایجاد می کند که هر چیزی اجباری است پس خوب نیست . در ضمن فراموش نکنید که این فقط پادویشی ها نیستند که کارشناس امنیت دارند ، ما کارشناسان خبره زیادی در کشور داریم که اجبار برای استفاده از پادویش برای آنها یک نوع توهین و جلوگیری از حق انتخاب و طراحی امنیت می شود و دیدگاه کارشناسان امنیت برای بسیاری از عوام که نیازمند نصب آنتی ویروس ساده هستند بسیار مهم است . یک نکته ای که در تالار گفتمان ها دیدم ارائه نسخه Beta محصول پادویش برای تست در سالها پیش بود ! فکر می کنم تا جاییکه بنده می دانم نسخه Beta همیشه نسخه بدون باگ است و ابتدا نسخه های Alpha از یک محصول ارائه می شوند و سپس Beta بدون کاستی ارائه می شود !! ( در حد سواد ما البته ) اکثر استدلال های تخریبی پادویش به این شکل بود : یک روز مادر به پدر میگه که یه طوری به پسرمون بفهمون که سیگار کشیدن چیز بدیه و پدر قبول می کنه ، به پسر میگه پسرم بیا ، پسر میاد ، پدر میگه این سیب رو تو دست من میبینی ؟ پسر میگه بله !!! پدر میگه آفرین پسرم پسته بخور سیگار نکش !!! شاید این داستان مسخره به نظر برسد ولی دقیقا برخی استدلال ها در خصوص پادویش دقیقا به همین شکل است فقط یک تاییدیه که مثلا فلان نقطه ضعف وجود دارد بنابراین از اساس و بنیان محصول خراب است !!! خوب پادویش با درایور کارت گرافیک NVIDIA مشکل داره پس پادویش آشغاله !! حتی جستجو نمی کنه ببینه که آنتی ویروس های دیگه هم این مشکل رو دارند یا خیر.

   گردن ما از مو باریکتر


   خوب خدارو شکر این مطلب تمام شد ، زمان زیادی از من گرفت تا این مطالب را جمع بندی و در وب سایت منتشر کنم و قطعا و بدون شک مطلب بدون اشکال نیست ، بنده معصوم و بی اشتباه نیستم و قطعا انتقادهایی به این مطلب وارد است اما مهم این است که من از وجود چنین محصولی در کشور عزیزم ایران بسیار خوشحال هستم ، هر چقدر می خواهید منطقی بحث کنید گردن من از مو باریکتر است ، من متخصص تست بدافزار نیستم و برنامه نویس بسیار سطح پایین هم نیستم ، قطعا اشکالاتی در تحلیل من وجود دارد اما امیدوارم که با منطق بنده را قانع کنید که مشکلی در کارم هست و من رسما اگر موردی را اشتباه کرده باشم اعلام می کنم. به دوستانی که هویت نامشخص دارند پاسخی داده نمی شود لطفا اگر می خواهید انتقاد کنید هویت خودتان در پرفایل را کامل کنید یا رسما بگویید که مثلا من فروشنده فلان آنتی ویروس هستم و نقد دارم ، با کمال میل نقد شما پذیرفته می شود اما کسیکه جرات ندارد بگویید من چه کسی هستم و از چه چیزی می خواهم دفاع کنم و بدون هویت و صرفا به خاطر دردناک بودن مطلب برایش می خواهد تخریبی انجام بدهد مطمئن باشید جایگاهی در ادامه این پست ندارد ، در پایان با اینکه نکات بسیار زیادی ناگفته ماند اما واقعا از دست درد و کمردردی که این هفته برای نوشتن این مطلب گرفتم ، نتوانستم به همه نکات بپردازم که به بزرگی خودتان ببخشید ، در پایان از تیم سازنده پادویش ، پشتیبانی قوی پادویش و مجموعه امن پرداز سپاسگزارم ، یا علی خدانگهدار

   نویسنده : محمد نصیری
   منبع : security.tosinso.com
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
   برچسب ها
   ردیفعنوان
   1معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت اول : سامانه مدیریت یکپارچه مجازی سازی AutoVM
   2معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت دوم : اولین سامانه ایرانی مجازی سرور به نام PVM ( تکذیب شد ، از نظر مدیران مجموعه توسینسو این نرم افزار دیگر بومی نیست )
   3معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت سوم : فرادسک ، اولین نرم افزار ریموت دسکتاپ بومی
   4معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش اول )
   5معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش دوم )
   6معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش سوم )
   7معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش چهارم )
   8معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش پنجم )
   9معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش ششم )
   10معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش هفتم )
   11معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش هشتم )
   12معرفی سامانه های بومی نرم افزاری کشور قسمت چهارم : پادویش اولین آنتی ویروس کاملا ایرانی ( بخش نهم )
   دورهمجموعه کل دوره
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   • سلام من نزدیک یک سال هست پادویش نسخه سروری اون رو برای شرکتمون که دارای 40 سیستم هست خریداری کردم. بماند در ابتدای خرید این محصول چه انتقاد هایی از داخل شرکت به من میشد و همه میگفتند جوجه رو آخر پاییز میشمارند. ولی از انجایی که مدیر عامل شرکت منو قبول داشت حرفم رو قبول کرد و نسبت به خرید اقدام کرد. باید بگم بعد این مدت و الان که نزدیک رسید به تمدید این آنتی ویروس هستیم چقدر دوستان مجموعه از این آنتی ویروس بومی راضی هستند و زبون اون دوستان دیگه که الکی انتقاد میکردند کوتاه شد. من واقعا از دوستانی پادویشی که اینقدر زحمت کشیدند و میکنند ممنونم. و بقیه دوستان دیگر که تجربه استفاده از این آنتی ویروس رو ندارند پیشنهاد میکنم حتما از اون استفاده کنند.
    از مهندس نصیری هم بابات این مطالب ارزشمند تشکر میکنم. زحمت کشیدید. به امید ایرانی پر از موفقیت و پیشرفته در حوزه آی تی
   • سلام خدمت استاد خوبم مهندس نصیری عزیز
    مقاله خیلی مفیدی بود ممنونم که ما رو با ناشناخته های ایرانی آشنا کردین.کارتون عالی بود
   • سلام بنده هم حدود 6 ماه میشه از پادویش در سازمان استفاده میکنم و در اول دید منفی بود اما بعدا نتیجه خوبی ازش گرفتم و به صورت سرور و domain در شبکه دارم ازش استفاده میکنم و خیلی قابلیت های خوبی داره و مورد قبول بنده هست.
   • سلام ، در لینک روبرو یکسری ایرادات از این ضد ویروس گرفته شده است . https://goo.gl/4xt25R
    اگر در رابطه ی با این ویدئو ها نیز کامنتی قرار دهید ممنون میشوم . بیشتر به جهت اطمینان یا عدم اطمینان از این ضد باج گیر و ضد ویروس .
   • جناب سهرابیان به چیزهایی که میبینید زیاد اعتماد نکنید ، چند نکته رو در خصوص این ویدیو خدمتتون عرض می کنم ، اولا اینکه از ویندوز 7 استفاده می کنن ! معلوم نیست از چه نسخه ای که آسیب پذیری پیشفرض داره ! به روز رسانی شده یا خیر ! بگذریم این مهم نیست ! دوما مثل همیشه با کاربر Administrator لاگین شده ! خوب الان شما وقتی دسترسی Admin به یه سیستمی داری هر کاری می تونی بکنی ! آیا اینکار بصورت Remote انجام میشه یا نه ؟ دوم اینکه مشخص هست سازنده فیلم به شدت از پادویشی ها کینه به دل داره ! والا این همه ما ویدیوهای ByPass کردن آنتی ویروسهای دنیا رو دیدیم یکی ننوشتی اینها Peace Of Shit هستن که ایشون نوشتن ! یعنی دقیقا بحث مشکلات شخصی و تخریبی هست ویدیو !! آهنگ هم که مشخص هست بیشتر حماسه سازی میکنه تا بحث فنی !قبلا در مورد این نوع ویدیوها توضیح دادم ، در ضمن فقط و فقط گیر داده به ضد باجگیرش !! خوبه چند مورد دیگه رو هم تست کنه ! این ویدیوها رو لطفا ملاک قرار ندید الان توی Youtube کافیه ByPass کردن آنتی ویروس جستجو کنید فقط 100 تا ویدیو برای کسپر و McAfee میاد !! ساده نباشیم
   • پادویش اگر ادعاش میشه چرا تو تست های انتی ویروس ها شرکت نمیکنه ؟؟؟
   • توی یکی دو مورد تست شرکت کرده ، تو سایتشم هست ، ولی خوب نمیشه همین تازه کاری بگیم بیاد هزینه تست های بین المللی رو پرداخت کنه سالیانه ، نمیشه گفت با محصولی مثل کسپر از نظر درآمد برابری می کنه ، تست کردن امنیت تو ایرانش برای فنقل ابزار 30 میلیون میگیرن !! فکر کنید تو دنیا چند میگیرن اون هم باید مرتب تمدید بشه ، نوشتم در مورد شرکتش تو AV-Test
   • اینم معلوم نیست به موتور بیت دیفندر مجهز صداشو در نمیاره !!! بیت دیفندر موتور فروشه انتی ویروس های اروپا ست :)))
   • احمد جان ، مطمئن باش اگر این آنتی ویروس موتور غیربومی داشت تا حالا صد جا پدرش رو در آورده بودن ، من حتی رفتم تیم توسعه و برنامه نویسی این شرکت رو دیدم ، بعد از نوشتن این مطلب دعوت شدم و بی طرف رفتم ببینم واقعا کار می کنن یا نه ، دیدم واقعا کار می کنن ، از صفر نوشته شده ، شما شک نکن یک Reverse Engineering روی یک نرم افزار می تونه ثابت کنه اون موتور بومی هست یا نه و اینکار برای کسایی که دارن نقد و تخریبش می کنن کار چندان سختی نیست که اثباتش کنن ، پس این موضوع از نظر من منتفی هست که موتور بیت دیفندر یا ... هست در عین حال من مدافع حقوق پادویش نیستم اینجا ، اگر استفاده کرده نوش جونش طوری استفاده کرده هیچکس متوجه نشده !! فعلا کسی این موضوع رو اثبات نکرده
   • سلام با آقای نصیری هم عقیده ام

    بیشتر از یکساله که از این آنتی ویروس استفاده میکنم به طوری که از 50 سیستم نزدیک به 150 سیستم رو بردم زیر نظر این آنتی ویروس و در یک کلام باید بگم بی نظیره ... وارد جزییات نمیشم اما خیالتون در خصوص این آنتی ویروس راحت باشه که عالیه.
   • الان قیمت هر کلاینت اند پوینت کسپر شده 750 هزارتومن این چنده ؟؟؟ اگر ببینم خوبه به سازمانمون اعلام کنم /// . امکانات و مزایاشو چطور میتونم بگیرم ؟؟؟ ببینم امکاناتش در حد کسپر هست !!!
   • احمد جان من هیچ در جریان قیمت هاش نیستم ولی قطعا از قیمت های سایر آنتی ویروس ها کمتره چون به دلار نیست ، وب سایتش هست padvish.com می تونید با واحد مربوطشون تماس بگیرید من گفتم کاره ای نیستم فقط تحلیلش رو انجام دادم ، ولی قطعا نمی تونی صفر تا صد با کسپر مقایسش کنی ، ازشون بپرس جزئیات فنیش رو میگن
   • الان زنگ بزنم ولم نمیکنن ... ی بار نمایندگی بیت دیفندر بهم زنگ زد تا یک سال ول کنمون نبود !!!

   برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید