درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

Kali یا Backtrack

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
abolfazlah
1392/10/17 06:08:50
همانطور که میدونید نسخه جدید Backtrack با نام Kali v1.0.4 به بازار اومده و خودش یه توزیع جدا و روی بیس Debian پیاده سازی شده.
ابزارهایی که این سیستم عامل داره شامل:
  • Vulnerability assessment
  • Information gathering
  • Forensic
  • Revers engineering
  • Exploitation tools
  • Privilege escalation
  • Wireless tools
و ...
میشود. بحث اصلی اینجاست:
چرا این سیستم عامل ایجاد شد و چه مزایا و معایبی داره؟
چه کسایی باید استفاده کنند؟

author
UNITY
محمد نصیری
64 ماه قبل
خوب یکی از دلایل اصلیش این هست که سازندگان Backtrack دوست داشتن یه Kernel به عقب برگردن و هسته ای که برگرفته از Debian بود رو به خودش برگردونن ، البته خیلی دلایل دیگه هم هست ، یکی از مهمترین هاش به نظر من دیگه Cheap شدن نسخه های زیاد Backtrack بود که مرتب بصورت Release ارائه می شد و به نظر من تصمیم به عوض کردن اسم و زیرساخت BackTrack از همون نسخه 5 خورده بود و R2 و R3 یه جورایی سمبل کردن بود فقط اما خوب تغییرات اساسی رو می تونیم به این شکل بگم :
  1. هسته اصلی از Ubunto به Debian که مادر Ubunto هست تغییر پیدا کرده ، بلافاصله با دیدن چهره OS این موضوع مشخص میشه.
  2. خیلی از باگ هایی که تو موقع کامپایل Exploit ها وجود داشت درست شده و شما به وضوع تمیزتر شدن OS رو درک می کنین
  3. اگر Package های اضافی دارای باگ روی Kali نصب نکنید به مراتب Stable تر از BackTrack R3 هست.
  4. دیگه پوشه ای به نام pentest تو Kali مثل Backtrack وجود نداره که بخاین ابزارها رو ازش اجرا کنید ، به جاش شما دستورات رو خیلی راحت تو خود Shell وارد می کنید و Kali درک می کنه که چه ابزاری رو نیاز دارید ، خوب دسترسی به ابزارها سریعتر شده.
  5. یه چیزی که اعصاب منو خورد کرد حذف کردن Nessus بود که تو Backtrack پیشفرض نصب شده ، باید خودتون تو Kali از اول Nessus رو دانلود و نصب کنید و مثل BackTrack از پیش روی OS نصب نشده.
  6. ظرفیت فایل Kali تقریبا یک گیگابایت کمتر از BackTrack شده و این خودش میتونه سبکترشم بکنه ... هر چند کلی ابزار حذف شده
  7. خیلی از تجهیزات مثل Bluetooth بهتر تو Kali کار می کنند به نسبت اینکه تو BackTrack بودن
  8. فایرفاکس تو Kali جای خودشو به Iceweasal داده ...
اینا فعلا چیزایی بود که تفاوت های اصلی محسوب میشن بین Kali و BackTrack ، دلیل ایجادشو تا حدودی اول عنوان کردم ، مشخصه که کاربرای معمولی از این سیستم عامل استفاده نمی کنند و این سیستم عامل ویژه هکرها و کرکرها هست ، البته بگذریم که برای قشنگی خیلیا استفاده می کنن ازش ... در کل من خودم فعلا از BackTrack 5 r3 استفاده می کنم و راضیم ازش ، خدا ازش راضی باشه در کنارش از SAMURAI هم استفاده می کنم که یه نسخه خوب برای Web Pentesting هست ، هنوز با Kali حال نکردم سویچ کنم ... فعلا اینا به ذهنم میرسید
author
abolfazlah
64 ماه قبل
اینا همش درسته و همونطور که گفته شد Stable تر و Update , Upgrade اون بهتر شده و از Repository های Debian میشه استفاده کرد و Repository Kali مه توی Backtrack نبود.
از نظر ابزارها به نظر من چیزی کم نشده شاید توجه نکردم میشه یکیشو بگید؟
author
UNITY
محمد نصیری
64 ماه قبل
منظورم از حذف ابزارها ، ابزارهای Pentest نبود هر چند که برخی از این ابزارها که نمونشو گفتم Nessus که پیشفرض تو BackTrack بوده تو Kali نیست ، توی Kali سعی شده که بیشتر به خود ابزارهای PenTest اهمیت داده بشه تا Toolkit ها و ابزارهای خود لینوکس ، مثلا برخی درایورها یا ابزارها رو شما باید دانلود کنید یا از Repository نصب کنید که قبلا تو BackTrack وجود داشتن ، البته خوب خود هسته هم طبیعی هست که کم حجم تر شده اما همه این 1 گیگابایتی که گفتیم ابزار نیست طبیعتا ... خیلی مسائل در ظرفیت کمش تاثیر دارن. من خودم پیشفرض اولین کاری که تو BT میکردم بروز کردن Nessus و اسکن بود اما تو Kali دیدم نیست !!! باید دانلود و نصب بشه ... اما در کل مهم این نیست از چقدر جدیدترش استفاده کنید مهم اینه بدونید چجوری استفاده کنید.
author
sh_tavousi
59 ماه قبل
با عرض سلام و خسته نباشید

سوالی داشتم از آقای UNITY. شما فرمودید که backtrack را به kali ترجیح می دهید، حالا سوال بنده این است که شما چگونه backtrack را update می کنید در حالیکه دیگر ساپورت نمی شود؟
با تشکر

author
UNITY
محمد نصیری
59 ماه قبل
بحث Update کردن یک چیزی هست بحث سهولت استفاده یه چیز دیگه ، اگر دقت کنید پست من به 5 ماه پیش بر میگرده ، در واقع من هنوز با Kali خوب ارتباط برقرار نکرده بودم و مثل خیلیای دیگه از چیزای جدید تا زمانیکه جا نیوفتن دوست ندارم استفاده کنم ، الان از Kali استفاده می کنم ، البته برای بروز رسانی BackTrack اگر لازم باشه بسته های بروز رسانی رو بصورت دستی دانلود و نصب می کنم ... اگر لازم باشه ...
author
sh_tavousi
59 ماه قبل
ممنون از توضیحاتتون.
اگر امکانش هست لطف کنید بگید که بسته ها رو از کجا می گیرید. ممنون می شم.

author
UNITY
محمد نصیری
59 ماه قبل
دوست عزیز ، اینجور نیست که همه چیز رو بروز کنیم ، ما بر حسب ابزارهای مورد استفاده فقط فایل های مربوط به اون ابزار رو دانلود و نصب می کنیم ، در ضمن وقتی BackTrack ساپورت نمیشه دلیل نمیشه که نرم افزارهاش بروز نشه ، نرم افزار وابستگی به بروز رسانی سیستم عامل نداره ، مثلا شما NESSUS رو روی هر BackTrack ای بخاین می تونین نصب کنید و بروزش کنید ، اگر میگه ساپورت نمیشه یعنی خود سیستم عامل رو دیگه توزیعش رو ادامه نمیده ، الان شما می تونید NMAP رو براحتی در BackTrack بروز کنید ، باید بدونید دقیقا چه چیزی رو میخاین بروز کنید...
author
sh_tavousi
59 ماه قبل
در مورد به روز کردن exploit هاش چی؟ اونارو از کجا به روز می کنید؟
author
UNITY
محمد نصیری
59 ماه قبل
اون هم باز نیازی به خود سیستم عامل نداره شما فقط کافیه Metasploit Framework رو بروز کنید.
http://www.metasploit.com/

این پست حذف شده است
دلیل حذف: پست فاقد محتوای فنی می باشد

author
Monsieur Inconnu
Monsieur Inconnu
57 ماه قبل
خیلی عوض شده! از دو نظر :
1 - ابزار هاش بهتر و کامل ترشده ! حتی میشه arduino رو هم هک کرد!
2 - ظاهرش نسبت به بک ترک یکم به نظر هکر پسند نیست!!!
3 - امکانات نصب یا تغییر تم رو هم گویا حذف کردن. من که پیداش نکردم!!!

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات