درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

Private Key & Public Key

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
eliyin
مهدی علیین
1394/02/08 09:39:27
سلام
در مورد مباحث امنیت و رمز نگاری در ارسال packet از یک کاربر برای کاربر دیگه مثلا اگر اکربر ارسال کننده (A) به کاربر دریافت کننده (B) بسته ای رو ارسال کنه و B اون رو دریافت کنه، ضمن اطمینان از صحت دریافت بسته ی ارسال شده، چطور میشه مطلع شد که اون بسته sniff شده یا نه؟ منظورم به غیر از بررسی Header check sum در بسته ارسالی هست.
راهی برای اطمینان از این موضوع کسی میدونه یا نه؟
ممنون میشم راهکارهای خودتون رو توی این بحث با من درمیون بگذارین.
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
46 ماه قبل
فکرنمی کنیم که اینو متوجه شد که بسته تو مسیر sniff شده باشه برای همین با مباحث رمز نگاری میام بسته ها را رمزنگاری می کنیم تا اگر حتی کسی بسته مارو sniff کرد نتونه به محتواش دسترسی داشته باشه
author
eliyin
مهدی علیین
46 ماه قبل
من خودم شنیدم که میشه با private key جلوی این مشکل رو گرفت ولی یه موضوع دیگه پیش میاد و اون اینکه دریافت کننده بسته نیاز به داشتن کلید خصوصی فرستنده داره تا با اون بتونه بسته رو رمزگشایی کنه. ولی یه موضوعی اینجا مطرح میشه که فرستنده باید توی اولین ارتباط با گیرنده کلید خصوصی رو هم ارسال کنه. چطور میشه که بسته و رمز خصوصی سوء استفاده قرار نگیره؟
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
46 ماه قبل
رمز نگاری براساس کلید های عمومی و خصوصی به اینصورت هست که هر دستگاه یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی داره که کلید عمومی خودش را در اختیار بقیه می زاره و اطلاعات با کلید عمومی رمزنگاری میشن و فقط با کلید خصوصی رمزگشایی می شن
Private Key & Public Key

دو تا دستگاه را در نظر بگیرد دستگاه A و B که این دو دستگاه کلید های عمومی خودشون رو در اختیار هم قرار میدن حالا دستگاه A می خواد برای دستگاه B اطلاعات بفرسته میاد با کلید عمومی دستگاه B اونو رمزنگاری می کنه و اونو ارسال می کنه حالا بین راه یک نفر این بسته را دریافت کنه چون کلید خصوصی را نداره نمی تونه اونو باز کنه و بسته به دست دستگاه B برسه با کلید خصوصی خودش اونو باز می کنه

author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
46 ماه قبل
استفاده از روش نامتقارن که یا همون کلیدهای عمومی و خصوصی توان پردازشی زیادی از دستگاه میگیره برای همین ترکیبی از روش متقارن و نامتقارن را استفاده می کنند
توی بحث رمزنگاری متقارن ، هر دو طرف برای رمزنگاری از یک کلید استفاده می کنند مثل AES
در ابتدا باید این کلید بین دو طرف در و بدل بشه که این احتمال وجود داره کسی بین راه این کلید را برداره و بتونه این اطلاعات را رمزگشایی کنه برای جلوگیری از این مشکل این کلید باید به صورت امن رد و بدل بشه که یکی از روش ها اینه که کلید را با استفاده از روش نامتقارن رد و بدل می کنند
author
Mojtaba Tajik
46 ماه قبل
1. از رمزنگاری نامتقارن جهت فهمیدن اینکه اطلاعات Sniff شدن استفاده نمیشه ، Sniff شدن اطلاعات مهم نیست ، عدم قابلیت خوانده یا تغییر داده شدن اطلاعات مهم هست ، پس رمزنگاری کمک میکنه تا از spoofing جلوگیری کنید .

2. برای تبادل کلید اولا خود کلیدها اصولا رمز میشن و ثانیا الگوریتم های مختلفی برای تبادل کلید وجود داره مثل Diffie–Hellman و البته که تو رمزنگاری نامتقارن کلیدی خصوصی تبادل نمیشه مگر در سناریو های خاص .

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات