network hacking

امنیت زیرساخت شبکه

با عرض سلام به مهندسین عزیز

با توجه به زیر ساخت های شبکه از لحاظ امنیت به نظر دوستان چه نکاتی مهم است که کسی نتواند به سیستم ما نفوذ پیدا کند

از لحاظ

• ابزار های ویندوزی
  • کانفیگ شبکه ای
#عدم_نفوذ #زیرساخت #امنیت_شبکه #آموزش_امنیت_شبکه
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
احسان امجدی

از لحاظ کانفیگ شبکه ای باید بگم در وهله اول ساختاربندی صحیح اجزا و بخش های مختلف شبکه در اولویت قرار داره. این که ما طراحیمون باید بر اساس نیازمون باشه و از کم کاری و یا زیادکاری در حوزه امنیت و تنظیمات پرهیز کنیم. اینکه بدونیم در شبکه ما کجا نیاز به VLAN بندی هست، کجا باید DMZ رو قرار بدیم و یا این که نحوه دسترسی به منابع شبکه مون مثل دیتابیس و یا وب سرورها به چه طریق باشن. اینکه از چه پروتکل هایی در سطح شبکه مون استفاده کنیم. اینکه بر اساس شبکه ای که داریم چه فایروال هایی نیاز هست، IDS و IPS کجای شبکه دقیقا باید قرار بگیرند، روی سیستم هامون از HIPS استفاده کنیم، در ساختارمون NIDS داشته باشیم و ....

از لحاظ سیاست های شبکه ای هم باید بگم که گاهی اوقات شبکه ما از لحاظ زیرساخت و تجهیزات خیلی قوی هستش ولی سیاست رفتاری غلط حاکم بر اون شبکه همه چیو خراب میکنه. فکر کن که در شبکه شما دسترسی ها بدرستی تعریف نشده باشن، کارمندای IT بدرستی توجیه نباشند و رفتارهای نقیض امنیت از خود نشون بدن و ....

از لحاظ نرم افزاری هم باید بگم آپدیت مرتب آنتی ویروس و سیستم عامل و نرم افزارهای مرتبط خیلی مهمه. وجود آنتی ویروس بروز که بدرستی کانفیگ شده باشه. فایروال سیستم ها رو روشن بگذاریم ولی در کنارش بدرستی کانفیگش کنیم. از نرم افزارهای ناقض امنیت مثل پروکسی ها استفاده نکنیم و یا در چارچوب و تحت نظر استفاده بشه. و.....

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
network hacking

چه نرم افزاری استفاده شود؟

احسان امجدی

دقیقا چیو میخواید امن کنید تا راهکارشو بهتون بگم....

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.

با سلام

امنیت ابزار یا نرم افزار نیست !‌!! مهمترین چیزی که شما باید یاد بگیرین این هست که شبکه ی شما کجاها اسیب پذیر هست ! یا از چه را ه هایی می تویم شبکه رو تهدید کنیم و مساله ی بعدی ایا تمام تهدیدات منجر به Attack خواهد شد !! مهمترین کاری که یک امنیت کار باید انجام بده نوشتن خط مشی امنیت برای سازمان هست ! و قبول می کنیم که هیچ وقت امنیت به صورت تمام و کمال نیست هیچ کس نمی تونه بگه که من امنیت رو تضمین می کنم در یک صورت امکان پذیره که شما پورت های سوییچ یا روتر رو غیر فعال کنید در این حالت امنیت کامل برقرار هست .

mohammadcom761@gmail.com
network hacking

مثلا بغیر آنتی ویروس ، فایروال چه نرم افزارهایی جلوی attack رو میگرند(روش های مقاله با Attack چیست)

اتفاقا من فکر میکنم سوال بسیار خوبی است، چرا که یک دید از بالا به رویکرد امنیت می تواند نقش و جایگاه عناصر امنیتی از قبیل ابزارها، اشخاص، مسیولین، و رویکرد ها را واضح تر کند.

رویکرد امنیتی لایه بندی شده روی نگهداری ابزارها و سیستم های امنیتی و روال ها، در 5 لایه مختلف در میط فناوری اطلاعات متمرکز می گردد:

1 - پیرامون

2 - شبکه

3 - میزبان

4 - برنامه های کاربردی

5 - داده - Data

به شکل زیر دقت کنید، تا وسعت و ابزار مورد نیاز خود در حوزه خاص مورد نظر خود را بیابید:

امنیت لایه بندی شده

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....