در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

Alighalehban

سرقت ادبی و عدم قوانین جامع برای برخورد با این معضل

چند وقت پیش بود که به این فکر افتادم با توجه به اینکه اکثر منابع بروز در زمینه ای تی و کامپیوتر به زبان انگلیسی هستش شروع کنم به ترجمه چند تا کتاب مفید و انتشار مقالات بروز کامپیوتری به زبان فارسی تا بتونم به برای پیشبرد دانش بچه های داخل ایران هرچند ناچیز کمکی کرده باشم ولی متاسفانه همین که شروع کردم به نوشتن از همان روزهای اول کپی کاری شروع شد و باور کنید در خیلی از موارد رتبه طرف تو گوگل از سایت بنده بالاتر هستش با اینکه اعلام کردم در سایت که با ذکر منبع استفاده بلامانع است ولی اصلا این فرهنگ مثل هزاران فرهنگ دیگه که در ایران جا نیفتاه اصلا درست بشو نیست مثل اینکه دولت هم که نه قانون مدون و مشخصی در این زمینه داره نه چیزی . واقعا این کار تا کی ادامه خواهد داشت ؟ حالا تا هر زمان میخاد ادامه داشته باشه ولی انقدر این موضوع اذیتم کرد که دیگه از امروز هم اون کتاب هایی که شروع کرده بودم رو میزارم کنار هم مقالات و وقت اون رو به موضوع دیگه ای که به درد دیگران بخوره اختصاص میدم این حرکت منو یاد شعر بی ادب محروم ماند از لطف حق میندازه به امید روزی که ( ما نمی بینیم ) هموطنان یاد بگیرن به حقوق همدیگر احترام بزارن و اینو درک کنن که سرقت ادبی کمتر از سرقت اموال مردم نیست .

#سرقت_ادبی #جلوگیری_از_کپی_کردن_فایل #دسته_بندی_مطالب_وب_سایت
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری

با بی فرهنگی نمیشه کاری کرد دکتر قلعه بان عزیز ، این مورد رو باید قبول کنید ، حتی اگر مطلب شما کپی برداری هم بشه شما خدمت کردید به پیشرفت دانش پس ماهیت اصلی کارتون به نتیجه رسیده ، این موارد همیشه بوده ، هست و خواهد بود ، مهم اینه اینقدر قدرتمند کار کنید که این موارد هم باعث نشه از هدفتون نا امید بشید ، مثلا الان فکر می کنید مطالب ITPRO کپی نمیشه ؟ برداشت نمیشه ؟ به اسم دیگران منتشر نمیشه ؟ حتی کتاب نمیشه ؟ باور کنید شده ، اینقدر به من گفتن که مطالبتون رو استاد فلان دانشگاه به عنوان جزوه خودش داره میده حتی Bookmark تصاویر رو هم بر نمیداره ، فلان کسک برداشته سری آموزشی فلان شما رو کتاب کرده میفروشه ... فلان نفر ویدیوی شما رو به قیمت خیلی پایینتر از سایت داره میفروشه ... خوب جای من بودید چیکار می کردید ؟ الان نفراتی از ITPRO دیدن می کنن که فقط منتظرن یک مطلب جدید بیاد تو سایت تا کپیش کنن تو سایتشون به اسم خودشون ، من و تیم ما ناامید نمیشه ... تا حالاش اومدیم جلو باز هم ادامه میدیم ، بزرگترین گناه نا امیدی هست ... با قدرت به کارت ادامه بده راه ما درسته اونها راه اشتباه رو میرن ... یا علی

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
Alighalehban

موافقم نباید اشتباه دیگران باعث توقف کارهای خوب بشه کار خوب باید انقدر زیاد باشه که اشتباه کننده از کار خودش پشیمون بشه یاحق

متاسفانه کپی کردن توی سایت های ایرانی به یک عادت تبدیل شده و اکثر سایت ها فقط مطالب خودشون رو از سایر سایت ها کپی می کنند و خودشون تولید محتوا ندارند اما اینکار نباید باعث بشه که ما از هدفمون دور بشیم یا قیدشو بزنیم

یک مطلب رو که ترجمه می کنیم یا می نویسیم باعث میشه که هم خودمون اون مطلب رو بهتر یاد بگیریم و هم اینکه سایرین که توی این زمینه فعالیت می کنند بتونند از اون مطلب استفاده کنند و این خودش یه دنیا ارزش داره پس به اینکه اون مطلب داره کپی میشه نباید توجه کنیم و با قدرت دنبال هدفمون باشیم

یکی از مزیت های بزرگ itpro اینه که تمام مطالب توی سایت تولیدی خود کاربران هست و از جایی کپی نشده و به نظرم یکی از دلایل موفقیش بوده من خودم به شخصه به همین خاطر جذب این سایت شدم

به امید روزی که همه دنبال تولید محتوا باشن نه کپی محتوا

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
rasool danesh

سلام

خسته نباشید دکتر ، درکتون می کنم و چاره ای نیست و مشکل فرهنگی است و برای حلش زمان میبره

یا باید یک کار رو شروع نکنی و یا باید با حواشی اون کار هم درگیر بشی (از مشکلات جهان سوم است و نمیشه خرده گرفت گاهی حواشی در اینجور فرهنگها از اصل ماجرا پر رنگتر میشه) بنظر من استارت هر ترجمه ای رو با این نیت بزنید که کپی کنن ، اینجوری شاید کمتر اذیت بشین...

(البته اینو هم بگم همه ما به نوعی از این دست مسائل رو رعایت نمیکنیم .اما فکر میکنیم منظور بقیه هستند.در واقع باید از خودمون و از فرزندان و خانواده خودمون شروع کنیم)

به نظر من با قدرت به کار و هدفتون ادامه بدین و به این فکر کنید که هدفتون چی بوده و اجازه ندین چند تا نیت بد و کار زشت شما رو دلسرد کنه

هدفتون مقدسه ،اما همیشه هستند دستهایی که برای خراب کردن جلو میان نا آباد کردن و این شاید امتحانی برای خود شما باشه که چقدر توی کارتون مصمم هستید و تا کجا پای هدفتون ایستادید

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
محمد رفیعی

با سلام

یه جمله زیبا هست نزدیک به این مضمون از استاد چکناواریان که "از فقر فرهنگی مردم باید بیشتر از فقر اقتصادی آنها ترسید" .من خودم رو عرض میکنم وقتی توانایی نوشتن مطلب،مقاله یا نکته به قلم خودم رو ندارم مسلما رو میارم به راحتترین کار که کپی مطلب و ویرایش و تغییر مختصر اون و بعد انتشارش.

دومین موضوع عدم شجاعته که متاسفانه (باز هم خودم رو عرض میکنم) این جرات رو نداریم که منابعی رو که برای نوشتن اون مقاله یا مطلب استفاده میکنم مشخص کرده و اسم ببریم.

پس با همه این تفاسیر باید ابتدا از خودمون شروع کنیم و هیچگاه همرنگ جماعت نشیم و به چیزی که اعتقاد داریم پایبند باشیم.

با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان ITPRO

01100101 01110110 01101111 01101100 01100100 01101111 01100111
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....