امیرحسین کریم پور

ماجرای هکر 13 ساله ایرانی

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز ITPRO ای.

یک موضوع که فکرمو چندین ماهه به خودش مشغول کرده و هر جوری فکر میکنم نمیتونم خودمو توجیه کنم اینه که چطوری امکان پذیره که یه پسر بچه 13 ساله میتونه یه وبسایت بزرگ رو هک کنه مگه اون چقدر مطالعه و دید نسبت به شبکه و امنیت داره که اینکارا از دستش برمیاد؟؟؟بنا بر این قضیه باید از 5 یا 6 سالگیش شروع به اموزش شبکه کنه و از یه طرف اونم اگه دید خوبی پیدا کنه بره سراغ هک و تست نفوذ!!!!!سوال اصلی اینه که اون از چه راه هایی تونسته اینقدر سریع این توانایی رو پیدا کنه که تبدیل به یه هکر بشه!! من که نتوستم خودمو توجیه کنم.نظر شما در این خصوص چیه؟

#تست_نفوذ #هک_و_امنیت #هکر_13_ساله_ایرانی #هکر_کلاه_سیاه #هکر_کلاه_سفید
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری

از نظر من چیز اصلا عجیب و غریبی نیست و قرار نیست راه دور برید به پروفایل زیر مراجعه کنید :

http://tosinso.com/profiles/mohammadmahdinoori

محمد مهدی نوری ساکن دزفول ، فقط 12 سال و نیمش هست الان ، دو سال پیش با من دوره امنیت و مایکروسافت رو گذروند ، قبلش دوره لینوکس رو خونده بود ، الان یک سالی هست که برنامه نویسی جاوا و اندروید می کنه و CEH رو هم مطالعه کرده ... این مثالی هست که من از نزدیک درگیرش هستم و جالبه بدونید تو همین وب سایت کلی ویدیو و آموزش شبکه و امنیت و برنامه نویسی اندروید داره که بصورت رایگان قابل دسترس هست ... پس عجیب و غریب نیست نه ؟

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه

یه لحظه جا خوردمD:

پس با این حال ما دیر شروع کردیم به یادگیری شبکه...

AMIRHOSSEIN KARIMPOUR

آقای امیرحسین دیر که چه عرض کنم، ماهی رو هر وقت از آب بگیری میمیره. خخخخخخ

یه نصیحت خارج از بحث علمی و فنی شبکه: روزی که انسان دست از تلاش و اهدافش برداره به نظرم از اون روز به بعد دچار مرگ شده، قصدم توهین نیستا، ابدا. ولی کلن میخام بگم هیچوقت به خودتون انرژی منفی ندین. ما در دنیایی زندگی می کنیم که 98% مردم به لحاظ هوش و استعداد و توانایی عادی هستن، 1% تیزهوش، و 1% هم عقب مانده ذهنی.

اگر کسی توی 13 سالگی طبق گفته شما توی ایران به اون درجه از تبحر و تخصص تو زمینه هک میرسه، احتمال خیلی زیاد من یکی حداقل جزو اون 1% نوابغ حسابش میکنم، اما قرار نیست هیچوقتم بگم وااااااای این تو 13 سالگی هکر شده، من تو 30 سالگی تازه میخام شبکه شروع کنم. من، شما، جناب نصیری ادمین سایت آی تی پرو، وزیر ارتباطات و 98% مردم جهان انسان های معمولی هستیم، و 98% کارهای دنیا بایستی به دست من و شما و امثالهم انجام بشه، پس زیاد نگران این موضوع نباشین.

قرار نبود موضوع به مباحث روانشناسی کشیده بشه، ولی خب دیگه گفتم که فک نکنین دیر شده، پیر شدین، نمیتونین، نمیشه، و هزارتا مورد دیگه. شما استارت بزن، تلاش بکن، برو جلو، اگه به نتیجه نرسیدی اون یه حرفی! که قطعا به نتیجه خواهی رسید

موفق و پاینده

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
علی پرکره

به نظر منم عجیب نیست...

کار نیکو کردن از پر کردن است...

محمد نصیری

زکریای رازی تا 43 سالگی مطرب بود ، بعد تبدیل شد به بزرگترین پزشک زمانه خودش ، هیچوقت دیر نیست ، مهم اینه مقایسه نکنید خودتون رو با دیگران ، هر کسی شرایط خاص خودش رو داره برای درس خوندن و رشد ، محمد مهدی شرایط ایده آلی برای متمرکز شدن روی حوزه کامپیوتر از طرف خانواده و محیط داشته ، شاید ما نداشتیم اما اگر بشینیم و حسرت بخوریم که فلانی چه کرده و ما عقبیم بی فایده هست ، پس از هر جایی که شروع کنیم مهم نوع شروع هست ، من افرادی رو میشناسم 40 سالگی اومدن سر کلاس شبکه ، بعد از 3 سال واقعا زمین تا آسمون متفاوت شدن از لحاظ علمی و تجربی چون خواستن توانستن هست ... هیچوقت دیر نیست ... مقایسه کردن همه رو بدبخت می کنه ...

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
siyavash

من هم یادمه موقعی که شبکه می خوندم یه همکلاسی 14 ساله داشتیم که از بچکی برنامه نویسی و شبکه و هک علاقه داشت و برای کنترل این بچه خونوادش فرستاده بودند کلاس شبکه تا اصولی و قانونی کار کنه حتی می خواست دیگه درس نخونه و خودش و پدرش می گفت از بچگی عامیانه بگم کامپیوتر رو قورت داده بود.

یه جا هم یه مطلب می خوندم یه پسر 9 ساله چینی برای استفاده راحت تر برادر 5 یا 7 سالش از یک وب سایت اون رو هک کرده بود.

به قول دوستان چیز عجیبی نیست

ما هم دیر شروع نکردیم هرکس یه سرایطی داشته مهم اینه به قول دوستان هیچوقت دست از تلاش بر نداریم و مهم در حال به روز رسانی خود و دیگران باشیم و یادگیری و یاد دهی البته همراه با اخلاق حرفه ای که یکی از مزیت های انجمن IT Pro . اعضاش هست.

ممنون از دوستان نظراتتان عالی بود.

من 32 سالمه و از 5 سال پیش شبکه رو شروع کردم ، بعضی از وقت ها بچه هایی رو که میدیدم سن شان از من کوچکتر ولی از لحاظ دانش شبکه عالمتر هستند واقعیتش از شما چه پنهون بدجوری حسودیم میشد، ولی با خودم می گفتم که قرار نیست همه از لحاظ علمی ( هر علمی که باشد) در یک سطح باشند. یکی شرایطش رو داره زودتر شروع میکنه و یکی دیرتر و این ملاک برای عجیب و غریب بودن نیست.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن و یا به اندازه تلاشت آرزو کن.
samurai

جهان صحنه رقابت با دیگران و اول شدن نیست،هر کسی که هر روز خودقبلی شو شکست میده و خود برتری میسازه انسان پیروزیه...

محمد نصیری

من در رقابت با هیچکس نیستم ، هدف من مغلوب کردن آخرین کاری است که خودم انجام داده ام و بس :

وب سایت توسینسو

بازم یه چیز دیگه یادم اومد میگمش: خارجیا یه ضرب المثل، اصطلاح یا یه چیزی تو همین مایه دارن که میگه:

Even impossible says im possible

نمیشه تمام کمال ترجمه خوبی ازش آورد به خاطر تفاوت های زبانی. اما همین بس که معنیش میشه: حتی ناممکن هم داره میگه من ممکن هستم. توی فارسی متاسفانه نمیشه ترجمه 100% کرد، اما امیدوارم گرفته باشین مفهوم جمله رو

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)

ممنون از نظرات دوستان.کاملا باهاتون موافقم.همه چی به خودم آدم برمیگرده و اینکه چقدر برای اون مبحث وقت و انرژی بزاره و هر چقدر بیشتر تلاش کنه ثمره بیشتری از کارش کسب میکنه.بهترین کاری که انسان برای پیشرفتش میتونه بکنه مطالعه است وبس.مطالعه باعث میشه سواد ادم بالا بره و از اون مهمتر فرهنگ خودش هم بالا میبره.بقول دوست خوبمون مهم نیست کی شروع کنی مهم اینه که استارتو بزنی و هر روز بهتر و قوی تر از دیروزت خودتو بالا بکشی.چه بسا آدمایی که تمام مدارک بین المللی سیسکو رو دارن ولی هنوز از پایه تو شبکه میلنگن. از اون بدتر من حتی شخصی رو میشناسم که هم دوره ای منه و تو خط شبکه است و نزدیک 10 سال هست که درجا میزنه تو شبکه و هنوز که هنوزه مسیر درست یادگیری شبکه رو نشناخته.مهم اینه که در مسیر درست قدم برداری و با مطالعه منابع معتبر هر روز باسواد تر از دیروزت بشی.به امید فردایی درخشان تر در جهت رشد و شکوفایی در زمینه فناوری اطلاعات برای سرزمینمان ایران همگام با ITPRO

AMIRHOSSEIN KARIMPOUR
وحید محمودی

یه چیزی هم من بگم، شما به امنیت زیر صفر اون وبسایت هایی که توسط این هکر 13 ساله هک شده هم فکر کنید ! اونقدر امنیتشون پایین بوده که به عنوان تارگت تمرینی کلاس های آموزش هک مقدماتی میشده ازشون استفاده کرد !

" به خاطر نقطه ویرگولی شرطی اجرا نشد به خاطر شرطی برنامه ای اجرا نشد به خاطر برنامه ای برنامه نویسی اخراج شد به خاطر برنامه نویسی پروژه ای شکست خورد به خاطر شکست پروژه ای شرکتی ورشکست شد و همه این ها به خاطر کسی بود که نقطه ویرگولی را نگذاشته بود "

درست میفرمایین اما خب از دستش بر اومده دیگه.مهم اینه...

AMIRHOSSEIN KARIMPOUR

– Netsky and Sasser

ون جاخن، نوجوان آلمانی به خاطر طراحی کرم های مخرب Netsky و Sasser (در سال ۲۰۰۴) مجرم شناخته شد. او مسئول گسترش بیش از ۷۰ درصد بدافزار های شناخته شده در اینترنت تا آن زمان شناخته شد. اما پس از مدتی از زندان فرار کرد و در پایان توسط یک شرکت امنیتی به عنوان هکر قانونی (CEH) استخدام شد.

** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....