مهیار سعادتی

ذخیره و مدیریت پسوردها

سلام،

میخواستم با یک سوال یک بحثی رو ایجاد کنم.
کسی میتونه بهترین و ایمن ترین راه برای ذخیره و مدیریت پسوردها رو پیشنهاد بده؟ حتما میگید اصلا پیشنهاد نمیکنم که پسودرها رو در جایی غیر از مغزتون ذخیره کنید، میدونم ولی میخوام این کار و انجام بدیم (بنا به دلایلی) و میخوام بدونم چه روشی رو اعم از

1. نرم افزار خاص
  2. نوع فایل
  3. چگونگی رمزنگاری اون فایل یا نرم افزار
  4. دسترسی آسان (بدون اینترنت، روی موبایل، روی انواع سیستم عامل ها و...)
  5. ...

استفاده میشه کرد؟
#انواع_رمزنگاری #پسورد
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری
من از نرم افزار KeePass استفاده می کنیم و راضی هستم ، وقتی تعداد پسوردهات به بالای 20 تا میرسه ، فکر نمیکنم مغز اینقدر قوی باشه همه رو بتونه حفظ کنه مگر اینکه یکی باشن .
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
مهیار سعادتی
نرم افزار خیلی خوبی بود، ولی مثلا از روی سیسم عامهای دیگه باید نرما فزار compatible و databass رو همراه داشتی باشی و هماهنگ کردن چند databass سخت.
یا مثلا اگه از نرم افزار قابل حمل استفاده بکنیم باید همیشه یک کامپیوتری باشه تا فایل قابل اجرا باشه، یا نداشتن نسخه موبایل
برای داشتن پسوردها به صورت یک جا عالی هست ولی مبحث دسترسی اسونش میلنگه، اگه با یک ادرس میل در ارتباط بود برای سینک شدن خیلی بهتر میشد
من دنبال ی چیز ساده ترم
نرم افزار google keep نسخه موبایلش هست با ادرس میل هماهنگ میشه و از اون ادرسی میشه درسترسی داشت به دیتا ولی از لحاظ رمزنگاری و دسترسی افلاین همجا نمیشه ازش استفاده کرد
hossein7441
من از lastpass استفاده میکنم. رایگان هم هست. یوزر و پسوردات روی سرورهای این ذخیره میشه و میتونی هرجا که باشی با لاگین به سایت به اطلاعاتت دسترسی داشته باشی.
Www.lastpass.com
مهیار سعادتی
امنیت این سایت و برسی کردی که چه جوریه؟
محمد نصیری
این فاجعست که UserName و Password رو روی وب سایت نگه میداره !!! واقعا چطور اعتماد می کنین ؟
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
مهیار سعادتی
منم همین و میگم : دی
bijan rajaei
نرم افزار kaspersky password manager رو من پیشنهاد میکنم.

انچه روانم ام را ناخوش است و خوش است...ونیز انچه مایه ی گرسنگی اندرون ام است .ناگفتنی است و بی نام
سلام دوست عزیز ، من اتفاقا به شما پیشنهاد می کنم این کار را انجام بدهید ولی با ابتکار :)
شما می توانید کاراکترها را با مغز خود رمزنگاری و سپس در نرم افزار ذخیره نمایید.
مثلا کاراکتر b برابر 99 ، کاراکتر % برابر با sc ، کاراکتر 8 برابر با #5w و به این ترتیب پس از انجام رمزنگاری آنها را ذخیره نمایید. سپس در زمان استفاده آنها را بر اساس قوانین خود decode کنید.
نکته1: هرچه کاراکتر های بیشتری را رمزنگاری نمایید ، امنیت فعالیت شما افزایش می یابد.
نکته2: توجه داشته باشید کاراکتر های رمزنگاری شده را یادداشت فرمایید و در جای امنی قرار دهید.
همچنین جهت افزایش امنیت یادداشت قوانین رمزنگاری خود می توانید یک کد را به خاطر بسپارید! اما در قوانین ننویسید.
برای مثال تنها کافی است کد a%B[5 را در ذهن خود بسپارید ولی یادداشت نکنید تا در لحظه decode نمودن ، به انتهای هر کاراکتر وارد نمایید.
نرم افزار پیشنهادی: کیف جیبی بیت دیفندر هست که در نسخه توتال آن قابل استفاده می باشد و حتی امکان دریافت نسخه پشتیبان هم دارید. (خرید مجوز)
پایان متن. با تشکر ، احمدرضا سعیدبخش
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

امروز ارزان تر از فردا در جشنواره تخفیف ها

با بهترین ها یاد بگیرید