درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده

ویدیوهای پیشنهادی

اولین ویروس کامپیوتری چگونه ساخته شد؟

تاریخ 50 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 271
اگر از کاربران با سابقه یا به هر حال کنجکاو کامپیوتر باشید ، به احتمال زیاد داستان تولد اولین ویروس کامپیوتر را میدانید . در دوم نوامبر سال ۱۹۸۸، رابرت موریس فارغ التحصیل علوم کامپیوتر ، برنامه ای را به صورت آزمایشی نوشت و آن را بر روی اینترنت قرار داد. این برنامه لقب اولین ویروس کامپیوتر را از آن خود نمود . هر چند هدف این دانشجو خرابکاری نبود و قصد وی در اصل بررسی یک برنامه خود تکثیر برای پی بردن به وسعت اینترنت و میزان سرعت تکثیر و شیوع این برنامه در پهنه اینترنت بود و اقدام وی با همین نیت انجام گرفت اما کرمی که او نوشته بود به وظیفه خود به درستی عمل نمود و در حدود ششصد هزار کامپیوتر را در مدت زمانی بسیار کوتاه آلوده و غیر قابل استفاده نمود .
در آن زمان هیچ خبر و رد و پایی از ویروس های کامپیوتر مثل امروز نبود (که برای مردم امروزه بسیار عادی تلقی می شود) و به همین خاطر این مسئله را باور نمی کردند . اما به هر حال ویروس موریس کار خود را کرده و در عملکرد تعداد زیادی کامپیوتر که هر لحظه به آن اضافه می شد اختلال ایجاد کرده بود سر انجام در جلسه موریس به جرم خرابکاری به سه سال کار آموزی چهارصد ساعت خدمات اجتماعی و پرداخت ده هزار دلار محکوم شد .
موریس هم اکنون در دانشگاه MIT مشغول به کار می باشد.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید