Loading…

جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات

ارسال کننده: UNITY
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: معرفی مجموعه PsTools قسمت سوم : PsGetSid ابزاری خط فرمانی برای بدست آوردن SID کامپیوتر یا User
همانطور که می دانید هر کامپیوتر و هر کاربر دارای یک شناسه منحصر به فرد می باشند که به آن شناسه امنیتی یا Security Identifier گفته می شود . این ابزار به شما اجازه می دهد که براحتی SID یک کامپیوتر را مشاهده کنید. این ابزار از این نظر کاربردی است که دیگر شما نیازی به این ندارید که کلیدهای رجیستری را جستجو کنید تا SID ثبت شده را پیدا کنید و البته کاربرد آن نیز بسیار ساده است.

معرفی ابزار PsGetSID


در ضمن این ابزار به شما علاوه بر اینکه اجازه مشاهده SID کامپیوتر را می دهد با مشخص کردن نام کاربری یا Account مورد نظرمان ، SID مربوط به اکانت مورد نظر را نیز مشابه خروجی زیر به شما نشان می دهد. از این ابزار در زمانیکه احساس می کنید تداخل SID ممکن است در شبکه و سیستم شما وجود داشته باشد یا اینکه می خواهید کاربر Administrator واقعی سیستم را با عدد ابتدایی 500 تشخیص بدهید بسیار کاربردی می تواند باشد. دقت کنید که تداخل SID در شبکه می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات احراز هویتی به ویژه در شبکه های دومین شود. ITPRO باشید.

ادامه دارد ...

نویسنده : محمد نصیری
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد


سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 7 ماه قبل
با سلام؛
بسیار زیبا بود آقای مهندس.
فقط با اجازه تون و عذرخواهی از شما جهت کاملتر شدن این بحث؛ چنانچه این مجموعه در اختیارمون نبود با این دو تا دستور هم میشه SID رو پیدا کنیم:
whoami /user
و
wmic useraccount where name='username' get sid
که البته این دومی رو از مقاله خودتون چند روز قبل پیدا کردم.

برای ارسال نظر وارد شوید.