Loading…

جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات

ارسال کننده: UNITY
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: معرفی مجموعه PsTools قسمت ششم : PsKill ابزاری خط فرمانی برای پایان دادن به Process ها بر اساس اسم یا PID
Pskill از جمله ابزارهایی است که کاری که انجام می دهد بعضا از نامش به وضوح پیداست. این ابزار به شما امکان این را می دهد که بتوانید Process های سیستم خودتان یا سیستم Remote را از بین برده یا Kill کنید. قابلیت حذف کردن Process ها از راه دور همان نکته ای است که این ابزار را برای هکرها نیز جذاب کرده است. همانطور که در مطلب قبلی pslist را معرفی کردیم که لیستی از پردازش های در حال اجرا را به ما نشان می داد ، از همان لیست یک مهاجم می تواند یک Process امنیتی را از راه دور انتخاب و Kill کند تا بتواند به اهداف خودش دست پیدا کند و مزاحمی نداشته باشد. ممکن است عملکرد برخی از این ابزارها کمی پیچیده به نظر برسد اما به هر حال pslist و pskill جزو ابزارهایی هستند که معمولا در کنار هم معنی دارند و استفاده می شوند.

معرفی ابزار PsKill


این ابزارها هم می توانند برای مقاصد مفید و هم مقاصد مخرب مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از تروجان ها وجود دارند که مکانیزم کاری مشابه pskill دارند ، این نوع تروجان ها بعد از اجرا بر روی سیستم هدف ابتدا لیست پروسس ها را شناسایی و Process های مربوط به آنتی ویروس و فایروال را Kill می کنند. حتی جالب است بدانید که از این دسته از تروجان ها انواعی وجود دارند که Restart شدن سرویس بعد از Kill شدن را نیز بررسی و در صورت شروع مجدد Process مجددا آن را Kill می کنند. از نظر یک مدیر سیستم اینکار ترسناک و از نظر یک هکر این ابزارها جذاب هستند. نحوه کار کردن با این ابزار بسیار ساده است ، کافیست نام Process یا ID آن را در جلوی دستور نوشته و آن را اجرا کنیم. ITPRO باشید.

ادامه دارد ...

نویسنده : محمد نصیری
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد


سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.