Loading…

جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات

ارسال کننده: yek_mosafer2000
Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آموزش تصویری کسپراسکی سرور 10 - بلاک شدن و خارج کردن آنها در Network Attack Blocker ( قسمت 37 )
- برنامه ها در کامپیوتر

هنگامی که برنامه ها روی کامپیوتر کلاینت ها به صورت Trusted و Low Restricted باشند یعنی دسترسی کاملی به شبکه دارند ، و به صورت پیش فرض فایروال کسپراسکی سرور یا Endpoint مانع اجرای آنها نمی شود . همچنین وضعیت Untrusted و Low Restricted در برنامه ای اجازه می دهد که تنها دسترسی به شبکه های Trust داشته باشند ، و حتی ممکن است که ایمیل و DNS نتوانند کار کنند .

اموزش تمام تصویری کسپرسکی سرور احمد توسلی


- جلوگیری از یک برنامه با فایروال

به طور کلی اکثر برنامه های شبکه به صورت خودکار از نوع Trusted یا Low Restricted هستند و اجازه دارند که در شبکه تبادل دیتا داشته باشند ، همچنین برنامه هایی که متن باز هستند در زمره برنامه های High Restricted هستند که اجازه دسترسی به شبکه را ندارند .

اموزش تصویری کسپرسکی سرور 10


- Network Attack Blocker

هدف این ابزار بلاک کردن آندسته از تهدیداتی است که قصد دارند تا شبکه را اسکن کنند و به وسیله پورت های شبکه از تکذیب سرویس و بالابردن بافر و افزایش ترافیک کاذب به کامپیوتر ها آسیب برسانند . این ابزار با استفاده از امضای دیجیتالی و بلاک کردن همه اتصالات که می توانند منجر به حمله شوند کار می کند . همچنین Endpoint کسپراسکی دارای قابلیتی به نام Add the attacking computer to the list of blocked computers است که می تواند ترافیک شبکه و رفتارهای مشکوک را کنترل کند ، به صورت پیش فرض فعال است و هر کامپیوتری که بلاک می شود تا 60 دقیقه باید منتظر باشد و اگر ضروری است که مدیر شبکه آن کامپیوتر را از بلاک خارج کند باید دستی این کار صورت بگیرد ، اما توجه داشته باشید که این روند را باید بر روی اینترفیس محلی ( لوکالی ) Kaspersky Endpoint Security انجام داد .

کسپرسکی سرور 10 احمد توسلی


- خارج سازی کامپیوتر بلاک شده

موقعی که کامپیوتری بلاک می شود مدیر شبکه باید توسط Endpoint کسپراسکی مراحل زیر را انجام دهد :

1- کسپراسکی Endpoint را باز کند و روی تب Protection and Control راست کلیک کند و در Firewall بر روی Network Monitor کلیک کند

2- در Network Monitor تب Blocked computers را باز کند

3- حالا کامپیوتر مورد نظر را از بلاک خارج کند ( کلیک بر روی Unblock )

توجه : در داخل کنسول مدیریتی کسپرسکی سرور 10 شما می توانید با استفاده از بخش Task ها وارد بخش Network Attack Blocker شوید و این سرویس را Stop و دوباره Start کنید تا کامپیوتری که در آن بلاک شده از بلاک خارج شود


سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown