Loading…

جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات

ارسال کننده: araf56
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: حملات CryptoJacking
Image

حملات CryptoJacking


قبل از ورود به این نوع حملات، توضیح مختصری پیرامون ارزهای دیجیتال می دم، ارزهای دیجیتال پر طرفدار فعلی عبارتند از بیت کوین، مونرو و اتریوم، هدف اصلی از طراحی و بکارگیری ارزهای دیجیتال، حذف واسطه ها در تعاملات مالی در عین ناشناس بودن و حفظ محرمانگی می باشد. بطوریکه ارزهای دیجیتال برای انتقال در فضای اینترنت رمز شده و با استفاده از الگوریتم های منحصر به خود مورد استفاده قرار می گیرند و به علت ویژگیهایی که دارند، غیر قابل هک شدن و ردیابی هستند و از این جهت مورد علاقه مجرمان سایبری که در dark web فعالیت می کنند بوده ، چرا که بدون هیچ گونه شناسایی اقدام به جابجایی ارزهای دیجیتال بابت فعالیت های خرابکارانه خود می کنند./همان کاری که باج باج افزارها نویسان بعد از رمزگذاری فایلهای قربانیان انجام می دهند و مبلغ دریافتی خودشون رو از این طریق دریافت می کنند.
از طرف دیگه ارزهای دیجیتال در بستر اینترنت و توسط ماینرها استخراج می شوند. ماینرها برای استخراج ارز از بستر شبکه اینترنت از منابع سخت افزاری سیستم خود استفاده کرده و با حل مسایل پیچیده ریاضی در نهایت ارز دیجیتالی پاداش می گیرند که در مقاله دیگه ای راجع بهشون صحبت می کنیم، نکته ای که وجود داره اینه که بدافزارهایی تولید شده اند که با نفوذ به سیستم ها بطور زیر پوستی از منابع سخت افزاری شما از قبیل منابع پردازشی و پهنای باند شبکه برای کاوش ارز دیجیتال استفاده می کنند و ارز کسب شده را برای خود استخراج می کنند، به این نوع از حملات ، حملات CryptoJacking گفته می شود.

گزینه پسندیدم، اعلام رضایت شما از این مطلب.

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
یه چیزی رو متوجه نشدم

اینکه یه بد افزار بیاد و زیر پوستی یه سری کار ها رو انجام بده میشهCryptoJacking?

یا به عبارتی هر بد افزاری که بدون اطلاع از کاربر از منابع سخت و نرم افزاری قربانی استفاده کنه میشه Cryptojacking?

  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
بطور معمول اکثر بدافزارها برای انجام فعالیت خودشون از منابع سخت افزاری استفاده می کنند ولی بصورت نامحسوس و خیلی کم. اما وضع در مورد ماینرها فرق داره چون برای انجام فعالیتشون بشدت به منابع سخت افزاری نیاز دارند به همین لحاظ یکی از نشونه های آلوده شدن به اونها در سیستم مصرف بالای منابع سخت افزاری بخصوص پردازشگرهای کارت گرافیک

  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
دقیقا به چی میگن Cryptojacking؟؟؟؟
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 2 ماه قبل
بدافزارهایی که از منابع سخت افزاری شما برای ماین ارز دیجیتال برای (مرکز کنترل خود) استفاده می کنند.
برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown