نکته :: معرفی انواع تروجان قسمت پنجم : تروجان ایمیلی یا Email Trojan چیست ؟ ( معرفی ابزار RemoteByMail )
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 588834
رتبه:1
371
1706
809
10872
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی انواع تروجان قسمت پنجم : تروجان ایمیلی یا Email Trojan چیست ؟ ( معرفی ابزار RemoteByMail )

تاریخ 11 روز قبل
نظرات 0
بازدیدها 34
خوب در قسمت های قبلی در خصوص Command Shell Trojan ، GUI Trojan ها و Document Trojan ها صحبت کردیم و امروز می خواهیم در خصوص تروجان های ایمیلی یا Email Trojan صحبت کنیم . همانطور که از اسم این نوع تروجان ها مشخص است با استفاده از مکانیزم های ارسال ایمیل انبوه در اینترنت یا همان Bulk Email منتشر می شوند . تروجان ها معمولا بصورت فایل های پیوست یا بصورت لینک درون این ایمیل ها قرار می گیرند ، کاربر به محض دانلود و کلیک بر روی پیوست ایمیل یا کلیک بر روی لینک باعث اجرای تروجان بر روی سیستم خودش می شود و کلی تخریب بر روی سیستم قربانی انجام می شود . به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود ایمیل های ناشناخته از افراد ناشناس را نه به هیچ عنوان باز کنید و اگر باز می کنید به هیچ عنوان بر روی لینک ها و البته به ویژه پیوست ها هر چند موضوع جذابی داشته باشند کلیک نکنید. در برخی اوقات تروجان بصورت خودکار لیست مخاطبین شما را از Address Book ایمیل های شما بیرون می کشد و برای هر کدام از دوستان شما از طرف شما ایمیل آلوده ارسال می کند که احتمال تکثیر این نوع تروجان را بسیار زیاد می کند. بنابراین یکی از اهداف اصلی تروجان های ایمیلی Contact List های شما هستند. مهاجم درون ایمیل آلوده خود به تروجان دستوراتی را از قبل برای اعمال روی سیستم قربانی می دهد که به محض باز شدن بر روی سیستم قربانی اجرا می شود . از معروف ترین ابزارهای تولید ایمیل تروجان می توانیم به ابزار RemoteByMail اشاره کنیم.

تصویر ابزار RemoteByMail تروجان ایمیلی


ابزار RemoteByMail ابزاری است که به هکر ( مهاجم ) این امکان را می دهد که از طریق ایجاد و ارسال ایمیل بتواند دستوراتی را بر روی سیستم قربانی از راه دور اجرا کند و بر روی سیستم هدف کنترل داشته باشد. این ابزار به مهاجم اجازه می دهد که براحتی لیستی از کلیه فایل ها و فولدرهای مستقر بر روی سیستم را برای مهاجم ارسال کند ، فایل های مورد علاقه مهاجم را به حالت فشرده در بیاورد و در زمان مناسب برای هکر ارسال کند ، امکان اجرا کردن نرم افزارها و فایل های اجرایی مخرب را توسط هکر از راه دور فراهم می کند و ... دستوراتی که این ابزار ارسال و دریافت می کند بسیار شبیه به دستوراتی است که ما در خط فرمان از آن استفاده می کنیم ( DIR SEND GET و ... ) .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی است
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید