درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 615388
رتبه:1
376
1857
845
11425
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

شناسایی و ارزیابی آسیب پذیری های امنیتی با Nessus

تاریخ 22 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 501

لینک ویژه

لینک خرید

لینک دانلود

وب سایت

https://www.tenable.com/products/nessus-vulnerability-scanner    
اگر در حوزه امنیت شبکه یا سیستم عامل فعالیت می کنید بدون شک نام Nessus را شنیده اید ، نرم افزاری که آسیب پذیری های شبکه و سیستم عامل های شما را شناسایی و به شما گزارشو در صورت نیاز حتی امکان نفوذ را نیز به شما می دهد. Nessus یک ابزار Open Source امنیتی است که برای اسکن آسیب پذیری های شناخته شده استفاده می شوند و می تواند به شما در راستای برقراری امنیت و کاهش تهدیدات شبکه بسیار کمک کند. جالب اینجاست که این نرم افزار محبوب یک زبان تخصصی و خاص برای ارزیابی آسیب پذیری ها به نام NASL دارد که مخفف Nessus Attack Scripting Language یا زبان اسکریپت حمله نسوس ، را برای خودش طراحی کرده است. این زبان برخلاف تصور بسیار ساده و برای تشریح انواع تهدیدات و حملات ممکنی است که در معماری Nessus تعریف شده اند ، Nessus دارای یک معماری ماژولار است که متشکل از سرورهای متمرکز که فرآیند اسکن کردن را انجام می دهند و کلاینت های Remote که گزارش ها و فرآیند های مدیریتی را انجام می دهند می شود ، مدیران امنیتی می توانند از NASL برای شخصی سازی اسکریپت ها و ارزیابی آسیب پذیری ها استفاده کنند ، مهمترین قابلیت های Nessus به شکل زیر می باشند :

معرفی ابزار امنیت شبکه 1. هماهنگی با اکثر سیستم های کامپیوتری ، سروری با ابعاد کوچک و بزرگ
 2. شناسایی حفره های امنیتی در سیستم های شبکه داخلی یا راه دور
 3. شناسایی بسته های امنیتی نصب نشده بر روی سیستم
 4. شبیه سازی حملات برای ارزیابی آسیب پذیری ها
 5. اجرای حملات و تست های امنیتی در محیط عملیات
 6. ارزیابی و بازرسی امنیتی زمابندی شده و ...

بدون شک Nessus سلطان قلبها در بحث اسکن های امنیتی می باشد و محبوب تقریبا همه هکرهایی است که وابسته به ابزارهای خودکار هستند ، سرور Nessus تا به امروز صرفا برای سیستم عامل های یونیکس و لینوکس و FreeBSD طراحی شده است و در حال حاضر کلاینت برای سیستم عامل های خانواده ویندوز و یونیکس نیز وجود دارد ، توجه کنید که Nessus ایران را تحریم کرده است.

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • سلام اقای نصیری
  این نرم افزار رو کجا باید نصب کرد؟ سمت سرور یا کلاینت؟
 • سمت سرور جدا نصب میشه و سمت کلاینت جدا ... البته در لینوکس میشه هر دو رو همزمان نصب کرد.

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید